• Sosyal Ağlarda Takip Et :

•    BUMİAD ATATÜRK’Ü YAD ETTİ…
•    BUMİAD BAŞKANI M.ORHAN EFE: ATATÜRK BİZİ BİZ YAPAN EN BÜYÜK DEĞERİMİZDİR…

BURSA - Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği(BUMİAD) Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü dolayısıyla anma programında bir araya geldi.
BUMİAD Sosyal Tesislerinde gerçekleşen gecede konuşan BUMİAD Başkanı M. Orhan Efe “Atatürk bizi biz yapan en büyük değerimizdir. Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu Ulu Önder Atatürk’e borçluyuz” dedi.
BUMİAD ailesi olarak Cumhuriyetin değerlerine ve Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına her zaman sahip çıktıklarını ifade eden Efe, “Atatürk; büyük bir lider, büyük bir insan, her bakımdan koruyan kollayan bir önderdir. Allah vergisi bir liderlik vasfına sahip olan ve bu güzel vatanı bizlere armağan eden Atatürk’ü sadece ölüm yıldönümünde anmakla yetinmemeli her zaman ilke ve söylemlerine sahip çıkmalı, bunları hayatımıza uyarlamalıyız” dedi.
Derneğe kazandırdığımız piyanodan faydalanan çok…
Geçtiğimiz günlerde yapılan 29 Ekim kutlamasında derneğe bir piyano kazandırdıklarını ifade eden Efe sözlerini şöyle tamamladı: “Derneğimize aldığımız piyano ile üyelerimizin ve yoksul ailelerin yetenekli çocuklarına ücretsiz olarak piyanodan faydalanma olanağı sağlamıştık. Bu girişimimizden sonra oldukça yoğun bir talep oldu. Ayrıca gördük ki dernek üyesi arkadaşlarımızın çocukları arasında piyano çalan birçok çocuk varmış. Hatta aralarında Londra Kraliyet Akademisinden mezun piyanist kardeşlerimiz dahi varmış. Bu arkadaşlarımız burada piyano çalarak sanatlarını geliştirirken, piyanoya yeni başlayan kardeşlerimiz de pratik yapma fırsatı buluyorlar. Kısacası BUMİAD bir iş adamı derneği olmasının yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinliklerde de adından söz ettiriyor ve ettirmeye de devam edecek.”
BUMİAD Başkanı M. Orhan Efe açılış konuşmanın ardından Atatürk’ün veciz sözleri ve tarihe mal olmuş öngörülerinden oluşan bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca BUMİAD üyesi mimar Serpil Sümer de filografi sanatı ile yaptığı Atatürk silüetli bir tabloyu BUMİAD’a hediye etti.
Son olarak gecede Atatürk’ün sevdiği müziklerden oluşan eserler, piyanist Mert Bozdemir ile kaman sanatçısı Berkay Cantürk ve Elif Mirat Cismel tarafından icra edildi.