BUMİAD AKADEMİ 9. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ..

BUMİAD AKADEMİ 9. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD)  üyelerine yönelik gerçekleştirdiği seminerlerde son olarak Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu (KVKK) ele aldı.

BUMİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen seminere; BUMİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Bozdemir, GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Yumurtacı başta olmak üzere BUMİAD üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ilgi gösterdi. Avukat Yasemin Sarmaş ve Avukat Beren Öztürk tarafından verilen seminerde, Kişisel Verilerin Korunma Kanunu (KVKK) detaylıca işlendi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan BUMİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Bozdemir, “Üyelerimizle yaptığımız istişareler sonucunda birçok arkadaşımız, bu konuda bilgilendirici bir toplantı yapmamızı talep ettiler. Gelişen teknolojiyle birlikte bilgi sistemleri, veri koruma gibi konular oldukça önem kazandı ve özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir konu haline geldi. Bizler de üyelerimizi yakinen ilgilendiren her konuda eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.