BUMİAD’IN 30 AĞUSTOS COŞKUSU

BUMİAD’IN 30 AĞUSTOS COŞKUSU
BUMİAD ailesi olarak üyelerimiz ve ailelerimiz ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıldönümünü coşkuyla kutladık.
Kıyı Alaturka’da gerçekleşen kutlama törenine, BUMİAD Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve yeni dönem Danışma Kurulu Başkanı M.Orhan Efe, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, Yönetim Kurulu, Bumiad üyeleri ve ailelerinin yanı sıra Gençlik Komitesi Üyeleri de katıldı.
Programda konuşan BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, “Cumhuriyet’imizin kurulmasına giden yolda bugünü yaşayıp solumamızda 30 Ağustos’un önemini idrak ederek yaşamamız, bu coşku ile kutlamamız gerekir. Ülkemizin geleceğine yön verebilmek için geçmişimizde yaşananları çok iyi bilmemiz gerekir. Bu coğrafyada milletçe yaşamımız sürdüğü sürece bu inancı, mücadeleyi ve haklı zaferi kutlayacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.
Gecede kısa bir selamlama konuşması yapan Sayın M. Orhan Efe de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın öneminden bahsetti.
Konuşmaların ardından Udi Adnan, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarıyla konuklara keyifli bir gece yaşattı. Marşlara ve şarkılara eşlik eden BUMİAD üyeleri Zafer coşkusunu hep birlikte yaşadı.
Gece, günün anısına kesilen pasta ile son buldu.