Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD), Cumhuriyetin 96. yıldönümünü düzenlenen geleneksel baloda kutladı.

Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD), Cumhuriyetin 96. yıldönümünü düzenlenen geleneksel baloda kutladı. Baloda ayrıca gelenekselleşen “BUMİAD Cumhuriyet Ödülleri” de takdim edildi.
BUMİAD tarafından düzenlenen geleneksel baloya; 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral M.İlker Başbuğ, Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, önceki dönem Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’in yanı sıra değerli sanatçı Pınar Ayhan, Bursalı iş insanı Ahmet Aral Alkan, Bursa’mızın değerli SİAD-STK temsilcileri, çok sayıda davetli ve dernek üyeleri katıldı.
Balo ve ödül törenin açılışında konuşan BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, “BUMİAD, Bursa’mızın güzide sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Her birimiz mimarlık veya mühendislik eğitimi almış olan girişimcileriz. Üretmek, istihdam yaratmak, ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. BUMİAD çatısı altında da birlik ve beraberliğimizi sürdürüyoruz. Bu günlerde ülkemizin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.
Şaban Bozdemir’in yaptığı açış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.
BUMİAD CUMHURİYET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.
Ödüle layık görülenler arasında 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral M. İlker Başbuğ’un yanı sıra Pınar Ayhan ve Ahmet Aral Alkan da yer aldı.“Tarihi önemde bir ödül”BUMİAD Kurucu Başkanı İlker Özaslan’ın elinden ödülünü alan 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral M.İlker Başbuğ, yaptığı konuşmada, BUMİAD’a ve kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür etti.Başbuğ, “Bir hafta sonra 96’ncı yılını kutlayacağız. 4 yıl sonra da Türkiye Cumhuriyeti, bir asırlık devlet olacak. Mustafa Kemal’in dediği gibi, ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.’ Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Böyle önemli, anlam bir günde gerçekten BUMİAD’ın bizi Cumhuriyet Ödülü ile ödüllendirmesi benim açımdan ve diğer arkadaşlarım açısından çok önemli. Tarihi bir öneme haiz ödül olarak bunu kabul ediyoruz, değerlendiriyoruz, düşünüyoruz. Bu açıdan BUMİAD’a, başta başkanı olmak üzere,bizi,bu ödüle layık gören herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.