Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD), Nilüfer Belediyesi ile ortak yürüttüğü hizmet projesi kapsamında

BURSA - Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD), Nilüfer Belediyesi ile ortak yürüttüğü hizmet projesi kapsamında, Floteks ve Alman Hükümeti'nden sağlanan hibe destekleriyle hayata geçirilen 'Yeni Paket Atık Su Arıtma Tesisi'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Plaza 16'da düzenlenen projenin tanıtım toplantısına; Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, Floteks Yönetim Kurulu Başkanı Celal Beysel, projenin Alman paydaşları Rostock Üniversitesi'nden Prof. Dr. Abdallah Nassour ile GreenLife ve Bergmann firmalarının satış temsilcileri Sebastian Jacob ve Matthias Baldau Akademik Odaların Başkan ve temsilcileri ile çok sayıda BUMİAD üyesi ve iş dünyası temsilcileri katıldı.
"Önemli ve örnek bir projeye imza attık"

Toplantının açılışında konuşan BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, "Nilüfer Belediyesi ile yürüttüğümüz ortak çalışmayı, bu toplantıyla kamuoyuyla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önemli ve örnek bir çalışmaya imza attık. Bu tarz projelerin tüm Nilüfer'e ve Bursa'nın diğer ilçelerine örnek olmasını arzuluyoruz. Bu çalışmamızda bize destek sunan Floteks Yönetim Kurulu Başkanı Celal Bey'e ve Alman dostlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, projenin Alman paydaşları Rostock Üniversitesi'nden Prof. Dr. Abdallah Nassour ile GreenLife ve Bergmann firmalarının satış temsilcileri Sebastian Jacob ve Matthias Baldau atık su arıtma tesisi hakkında sunumlar yaptılar.

BTSO ve Nilüfer Belediyesi'ne ziyaret
Projenin Alman paydaşlarını Bursa'da ağırlayan BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir ve BUMİAD üyeleri, nezaket ziyaretleri kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'le de bir araya gelerek, proje hakkında bilgiler verdiler.

Kuzugrup Doğu Arıtma Tesisi'ni de ziyaret eden heyet, BUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Alaattin Güngördü ve yetkililerden arıtma tesisi ve burada kullanılan sistemler hakkında bilgiler alarak, tesislerde incelemelerde bulundu.